A Semmelweis Egyetem Tűzoltó utcai II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikája már 135 éve várja a gyógyulni vágyókat. Osztályainkon és rendelőinkben optimizmust és reményt sugárzó környezetet igyekeztünk kialakítani a beteg gyermekek és a velük egy kórterembe felvett szülők számára a kényszerű ápolási idő eltöltésének megkönnyítésére. Hazánkban itt történt először klinikai célú citogenetikai vizsgálat, és itt alakult meg az országos gyermek-leukémiai és onkológiai hálózat. Az általános csecsemő- és gyermekosztályokon belül a korszerű igényeknek megfelelően fokozatosan önállósultak a betegellátás egyes speciális területei, a klinika hagyományos profiljai molekuláris genetikai (DNS diagnosztikai) laboratóriummal egészültek ki.
A Semmelweis Egyetem Gyógyászati klinikájának a támogatói kódja: gyermekklinika2
Az Alapítványt 1997. december 30-án jegyezte be a bíróság.
1998, január elsejével, a Fővárosi Bíróság, a Legfőbb Ügyészség jóváhagyásával, Magyarországon elsőként kiemelkedően közhasznú szervezetté nyilvánította.
Ennek megfelelően közhasznú tevékenységünk során olyan feladatokat látunk el, amelyről más állami szervnek, vagy önkormányzatnak kellene gondoskodnia.
Több fővárosi és vidéki önkormányzattal kötöttünk együttműködési megállapodást, hogy segítsük munkájukat.
Sajnos Magyarországon évente 320gyermeknél diagnosztizálják újonnan a rákot, összesen körülbelül 2500 gyermeket kezelnek daganatos betegség miatt.
Alapítványunk több esetben nyújtott anyagi támogatást a betegeskedő egészségügynek is.
Fő célkitűzésünk egy példaértékű gyógyászati központ felépítése, ahol 300 ágyon gyógyítanák a rákos gyermekbetegeket, a diagnózistól kezdve a fenntartó kezelésig. Magasan képzett orvosok, szakápolók és szociális dolgozók biztosítanák a gyermekek nyugat-európai szintű gyógyítását.
A Gyermekrák Alapítvány támogatói kódja: gyermekrak
2003-ban Együtt a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány néven alapított nonprofit szervezet célja a Magyarország területén élő leukémiás és rákos gyermekek életkörülményeinek javítása, a gyógyulásra való esély növelése.
Alapítványunk nevét nem olyan régen kibővítettük. Hosszú nevünk: Együtt a Leukémiás Gyermekekért- Gyermekleukémia Alapítvány. Tettük ezt azért, hogy a jövőben egy könnyebben megjegyezhető, más szervezettekkel nem összekeverhető rövid nevet használhassunk, amely: Gyermekleukémia Alapítvány.
Míg az 1950-es években a leukémiás gyermekeknek mindössze 10%-a élte túl a betegséget, ma már a rákos gyermekek 80-85%-a sikeresen gyógyítható, ha adottak a megfelelő körülmények. Az Együtt a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány fontosnak tartja, hogy felhívja a figyelmet a gyermekkori leukémiás és rákos megbetegedésekben érintettekre, attitűdváltozást előidézve a társadalom egészében.
Az Alapítvány elsőrendű céljának tekinti, hogy hozzájáruljon a magyarországi gyermekkórházakban és gyermekonkológiai központokban folyó gyógyító tevékenységhez, valamint a leukémiás gyermekeket nevelő családok életkörülményeinek javításához.
Ennek szellemében az évek során több száz családnak nyújtottunk havi anyagi támogatást, családtámogatási programunk keretében, valamint térítésmentes integrált nyári táborokban tudnak részt venni a gyógyulófélben lévő leukémiás gyerekek és egészséges testvéreik. Sok szülő félve engedi el gyermekét egyedül táborozni, aggódik annak testi és lelki épségéjéért is, de ha a testvér is kíséri, a szülő nyugodtabb. A gyermekek így nem hagyják teljesen maguk mögött a komfortzónájukat, mindig mellettük áll egy biztos pont, egy családtag a táborban. Szintén fontos szempont, hogy a beteg gyermek nem csak beteg társaival találkozik hanem megkezdheti a visszaintegrálódást a hétköznapi, kórházaktól mentes életbe is. A gyógyítása érdekében folyó kutatásokat is kiemelten támogatjuk.
Az Alapítvány számára szívet melengető és megható érzés látni, amikor azt tapasztaljuk, hogy a társadalomból sokan teszik céljainkat magukévá, amely oly kritikus a leukémiás gyermekek gyógyulásában. Ön is fontos ennek a küldetésnek a megvalósulásában. Az Ön segítségére is számítunk, hogy a leukémiás gyermekek talpra tudjanak állni ebből a korábban végzetesnek hitt betegségből; az Ön segítségével ezek az apró hősök esélyt kaphatnak az egészséges életre!
A Gyermekleukemia Alapítvány támogatói kódja: gyermekleukemia
A Napfény A Beteg Gyermekekért, Rászorultakért Alapítvány 2008-ban alakult, elsődleges célja a hazai gyermekkórházak és más egészségügyi intézmények orvosi műszerekkel történő ellátottságának javítása. Napi munkánk során folyamatosan szembesülünk vele, mennyi nehézséget okoznak az elavult, vagy hibásan működő műszerek a beteg gyermekek mindennapi gyógyítása során, modern eszközök hiányában pedig az orvosok munkája gyakran teljesen ellehetetlenül. Az elmúlt években – köszönhetően Támogatóinknak – számos intézmény részére sikerült létfontosságú életmentő műszereket eljuttatnunk, amelyek mindenhol nagyon nagy segítséget jelentenek.
A kórházak műszerezettségének javítása mellett különlegesen fontos számunkra a súlyosan, krónikusan beteg, vagy fogyatékos gyermekek támogatása egészségmegőrzésükben, betegségek megelőzésében, kezelésében. Ezen gyermekek betegségei különbözőek, problémáik azonban az Alapítvány számára egyediek, éppen ezért nem tehető különbség egy súlyos, daganatos beteg és egy epilepsziás vagy egy autista gyermek problémája között. Elsődleges céljainkon kívül igyekszünk segítséget nyújtani az országot érő természeti katasztrófák esetén is. Az árvíz, belvíz, vagy éppen a vörösiszap súlyos károkat okozott, számos ember elveszítette otthonát, megélhetését. Alapítványunk ezért természetbeli és anyagi segítséget is nyújtott a katasztrófák áldozatai és a rászorultak megsegítéséhez.
Bízunk abban, hogy felkeltettük érdeklődését, és a jövőben támogatóink körében tisztelhetjük Önt, illetve cégét; addig is kívánunk további sok sikert!
A Napfény A Beteg Gyermekekért, Rászorultakért támogatói kódja: napfeny
Róluk:
Az életveszélyes állapotú kisgyermekek helyszíni ellátása és szállítása különleges szakmai, gyakorlati és műszeres felkészültséget igényel. 1999-ben a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálatot azért hoztuk létre, hogy különleges Gyermekrohamkocsik és gyermek-mentőorvosi kocsik elindításával segítsük az Országos Mentőszolgálat munkáját.
Magasan képzett gyermekmentős csapataink, egyedülálló Gyermekrohamkocsijaink, valamint gyermek-mentőorvosi kocsijaink hatékonyságát bizonyítja, hogy az elmúlt 20 évben több mint 50.000 bajbajutott kisgyermeken segítettünk.
Alapítványunk állami támogatásban nem részesül, adó 1%-os felajánlásokból, vállalati és magán adományokból működik.
Budapesten és környékén évente több mint 3000 gyermekhez riasztják a mentőket.
Eseteink egy harmadát az úgynevezett szállítási feladatok teszik ki.
Leggyakrabban lélegeztetett kisgyermekek kórházak közötti szállítása a feladat, de sok esetben a kezelés szempontjából létfontosságú vizsgálatokra, terápiás beavatkozásokra kell szállítani a kezelő osztályról más kórház laboratóriumába, műtőjébe a súlyos állapotú kisbetegeket. A Gyermekrohamkocsiban az intenzív osztályokéval közel azonos feltételek mellett történik a gyerekek szállítása, így minimálisra csökken a komplikációk veszélye. Az elmúlt években egyetlen esetben sem veszítettünk el kisgyermeket szállítási feladat kapcsán. Ezek a szállítások nem egyszer vidékről irányulnak a főváros felé, ezért a Gyermekrohamkocsi szinte az egész országot körbejárta már.
A Gyermekrohamkocsi elindulásával megoldódott a fővárosi és vidéki gyermek intenzív osztályok régi-régi problémája. Korábban nem tudták az igazán súlyos állapotú, lélegeztetett kisgyermeket szállíttatni, sem fontos vizsgálatokra sem másik, magasabb szintű ellátást nyújtó intézetekbe. A Gyermekrohamkocsira ma már nyugodtan bízzák rá a lélegeztetett kisgyermekeket tudván, a speciális mentőautóban ugyanolyan jó kezekben vannak a kicsik, mint az intenzív osztályon.
Mentőautóik:
A Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat az ország négy régiójában működtet világszínvonalú felszereléssel ellátott mentőegységeket, melyek bármilyen helyszínen képesek percek alatt „felépíteni” egy mobil gyermekintenzív osztályt.
A Szent Márton Gyermekmentő szolgálat támogatói kódja: szentmarton